Хъдърсфийлд измъкна точка на празника на Сити

Манчестър Сити не успя да зарадва феновете си с победа в деня, в който получи шампионската титла на Англия. Отборът на Пеп Гуардиола завърши 0:0 в домакинството си на Хъдърсфийлд. Точката обаче е изключително ценна за гостите, които са 16-и в класирането и имат аванс от три точки пред Саухамптън и Суонзи, които излизат един срещу друг във вторник.

"Небесносините" имаха превъзходство в началото на домакинството си на Хъдърсфийлд. Играчите на Гуардиола играха с желание и искаха да превърнат в празник деня, в който вдигат шампионския трофей. Първата добра възможност в мача бе пропусната от Давид Силва, който след рикошет се озова сам срещу вратаря на гостите, но стражът успя да блокира удара.

Хъдърсфийлд играеше доста дефанзивно, но имаше своите възможности. В 11-ата минута Притчард изведе прекрасно Хадергйонай, но швейцарският национал не успя да нанесе достатъчно добър удар и Едерсон спаси без проблеми. Малко по-късно Де Бройне бе близо до гола, но ударът му мина встрани от дясната греда.

Ман Сити - Хъдърсфийлд@@@

Алекс Притчард отправи страхотен удар в 20-ата минута, но Едерсон направи великолепно спасяване. Тимът на Дейвид Вагнер има голямо желание да развали празненствата на Сити и е амбициран да вземе поне точка. Към края на полувремето “гражданите” отново натиснаха и стигнаха до няколко положения, но Де Бройне и Жезус не успяха да открият резултата.

След почивката темпото беше по-ниско, а положенията рядкост. Мотивацията на “гражданите” не беше на обичайното ниво, което е оправдано, тъй като двубоят няма особено значение за тима, който чакаше награждаването. Хъдърсфийлд играеше организирано в търсене на точката, която на “Етихад” си е постижение.

В заключителните минути и двата отбора можеха да стигнат до победата. Първо Малоун открадна топката, напредна и стреля силно, но Едерсон отрази удара. Секунди по-късно Отаменди бе близо до гола, но топката не стигна до вратата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ХЪДЪРСФИЙЛД 0:0