Марио Гомес изглежда готов за Мондиала, а Хофе отива на финал за бронза

С два гола на Марио Гомес тимът на Щутгарт надви Хофенхайм с 2:0 у дома в среща от предпоследния кръг на Бундеслигата и продължава да е на крачка от класиране за Лига Европа. “Швабите” са на 2 точки от шестия РБ (Лайпциг), но пък и седмата позиция ще дава виза за евротурнирите, ако Байерн (Мюнхен) спечели Купата на Германия. Проблемът на Щутгарт обаче е, че след седмица те ще трябва да вземат нещо от шампионите и то на техния стадион в двубой, на който те ще получат титлата си и ще празнуват.

В същото време Хофенхайм остава четвърти, но е в зона “Шампионска лига” само заради по-добрата си голова разлика от Байер (Леверкузен). В последния кръг отборът на Юлиан Нагелсман приема Борусия (Дортмунд) и при победа с повече от един гол разлика ще спечели бронзовите медали, като е важно по същото време "аспирините" да не разбият Хановер 96 с повече от пет попадения разлика.

Днес Хофе изобщо не игра слабо и създаде над 20 положения, но този път точността пред гола я нямаше. В същото време Гомес беше безмилостен и в 25-ата изведе домакините напред. В 65-ата минута халфът на Щутгарт Сантиаго Аскасибар беше отстранен за втори жълт картон, но и това не се оказа достатъчно за гостите, защото девет минути по-късно Гомес се разписа още веднъж.

Така опитният голаджия продължава да показва на Йоахим Льов, че има място в селекцията му за Световното първенство това лято.