Хановер наказа Херта

Отборът на Хановер 96 спечели с 3:1 над Херта (Берлин) в последното си домакинство за сезона. Долносаксонският тим си свърши работата с три попадения преди почивката, когато точни бяха Мартин Харник (4), Салиф Сане (40) и Никлас Фюлкруг (42). Дейви Зелке вкара за столичния състав в 73-ата минута. И двата тима завършват сезона в средата на класирането.

В четвъртата минута Никлас Фюлкруг подаде с глава към Мартин Харник, който насочи към далечния ъгъл - 1:0. Последваха положения и пред двете врати, след които резултатът се запази. Бившият тим на Чавдар Янков нанесе два бързи удара в края на полувремето. В 40-ата след центриране от статично положение Салиф Сане беше точен с глава. Секунди след подновяването на играта “червените” реализираха трето попадение. Фюлкруг получи в наказателното поле и отбеляза с удар в близкия ъгъл. Вратарят определено имаше вина за гола. След почивката гостите от Берлин върнаха един гол, който послужи само за почетен. В 73-ата Зелке получи в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, който беше непокрит от вратаря - 3:1.