Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Хамбургер се бори геройски, но изпадането сякаш е неизбежно

Отборът на Хамбургер ШФ направи голяма крачка към “черна” страница в дългогодишната си история. Днес Шпорт Ферайн загуби с 0:3 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от предпоследния кръг на Бундеслигата и почти сигурно ще се раздели със статута си на единствен германски клуб, който никога не е напускал елита. Хамбургер не изигра лош мач днес, два пъти прати топка в мрежата на своя съперник, но и в двата случая попаденията се оказаха нередовни заради засади. Мариус Волф (31), Омар Маскарей (77) и завърналият се след тежка контузия Алекс Майер (90) зарадваха феновете във Франкфурт.

В последния кръг Хамбургер е домакин на Борусия (Мьонхенгладбах). Шпорт Ферайн може да запази шансове за оцеляване само при победа и същевременно загуба на Волфсбург, който приема последния и изпаднал вече Кьолн.

Домакините стъпиха по-добре на терена, докато гостите започнаха среща стъписано. В 12-ата минута Джетро Вилемс завъртя топката към далечния горен ъгъл - в аут. В 25-ата Тацуя Ито беше изведен превъзходно и сам срещу вратаря прати топката в мрежата. Голът на Шпорт Ферайн се броеше почти минута, а след това не беше зачетен след консултация с ВАР. Повторенията показаха, че има “тънка” засада. В 31-ата франкфуртци откриха резултата. Мариус Волф беше изведен в наказателното поле и промуши топката между краката на вратаря - 1:0. Атаката започна от вратаря, последва забележителен пробив на Вилемс и асистенция на Себастиан Алер.

Гостите от Хамбург упражниха натиск през второто полувреме. В 55-ата Кириакос Пападопулос прати топката от външната страна на мрежата при удар от малък ъгъл. В 63-ата Дъглас Сантос отправи точен далечен шут, който не затрудни вратаря Лукас Храдецки. Три минути по-късно стражът на домакините спаси с крак след изстрел на Боби Ууд отблизо. В 69-ата Дъглас отправи изключителен удар от 28 метра, Храдецки леко закачи топката и тя се отби в гредата. При последвалата добавка кълбото попадна в мрежата, но при вдигнат флаг за засада.

В 77-ата момчетата на Нико Ковач удвоиха преднината си с на практика първата си добра атака след почивката. Вилемс беше изведен отляво на отлична позиция, той шутира в тялото на вратаря, отбитата топка остана в наказателното поле, Оскар Маскарей реши да стреля между двама бранители, получи се рикошет и топката влетя в мрежата някъде около дясната сглобка - 2:0.

В края на мача в игра се появиха двама емблематични футболисти за двата тима, които не бяха играли месеци наред поради контузии - Алекс Майер и Николай Мюлер. Майер отпразнува завръщането си с гол. В първия си мач за сезон той отбеляза за 3:0 в 90-ата минута, след като засече топката с крак от въздуха, пращайки я покрай вратаря.