И Виляреал не пожали "прилепите" (видео)

Виляреал постигна трета поредна победа в Ла Лига и в същото време остави Валенсия без успех в пети последователен мач. "Жълтата подводница" спечели съседското дерби от 36-ия кръг с 1:0, а единствения гол отбеляза Марио Гаспар в 86-ата минута.

Мачът стартира с мощен натиск на домакините и пропуски на Саму Кастийехо и Денис Черишев. Валенсия отговори с неточен изстрел на Даниел Парехо, след което и Родриго Морено шутира силно, но Серхио Асенхо изби.

В 28-ата минута Санти Мина излезе сам срещу Асенхо, но не успя да го преодолее. В края на полувремето Карлос Бака от около метър прати топката над вратата на Валенсия. Още в следващата атака колумбиецът имаше нов шанс, но Нето се намеси.

Силните изяви на стража на Валенсия продължиха и след почивката. Той обаче нямаше какво да стори в 86-ата минута, когато Ману Тригерос центрира, а Гаспар отклони топката с глава за 1:0.

Виляреал вече има 57 точки и стои стабилно на 6-ото място.

Валенсия остана на 4-а позиция с 67 пункта и е отборът в най-лоша форма извън изпадащите.