Монфис се провали на старта в Мюнхен

Бившият номер 6 в световната ранглиста Гаел Монфис (Франция) и миналогодишният финалист Гуидо Пея (Аржентина) отпаднаха в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Мюнхен с награден фонд 501 345 евро.

Седмият в схемата Монфис загуби от Мирза Башич (Босна и Херцеговина) с 2:6, 6:3, 3:6 за 96 минути.
Башич, който през февруари игра финал на надпреварата от АТР 250 в София, взе убедително първия сет, но във втората част Монфис успя да изравни след решаващ пробив в шестия гейм.

Босненецът, 90-и в света в момента, стартира ударно в третата част и поведе с 3:0, като до края успя да запази предимството си.

Във втория кръг той ще играе срещу квалификанта Мартин Клижан (Словакия).

Финалистът от 2017 година Пея пък отпадна след поражение от унгареца Мартон Фучович с 4:6, 5:7.

Фучович взе първия сет с единствен брейк в седмия гейм, а във втората част на два пъти пропиля пробив аванс, но успя да вземе за трети път подаването на съперника за 6:5 и след това затвори мача при собствен сервис.