Марк Уилямс за осми път е на 1/4-финал в "Крусибъл", Тръмп също е там

Носителят на “Тройната корона” и двукратен световен шампион Марк Уилямс си осигури участие на четвъртфиналите на Световното първенство по снукър в “Крусибъл” за осми път в кариерата си, след като елиминира “палача на Нийл Робъртсън” Робърт Милкинс с 13:7. Така страхотният сезон на Уелския дракон продължава с пълна сила, след като той грабна две ранкинг титли - в Северна Ирландия и Германия, с което прекрати сушата си откъм трофеи от 2011-а насам и увеличи броя на купите си на 20.

Уилямс беше безмилостен срещу Млекаря, за когото това бе трето участие на тази фаза в шефилдския “театър на мечтите”. Уелсецът имаше аванс от 10:6 преди последната сесия и веднага увеличи аванса си със сенчъри брейк от 101 точки. Милкинс върна един фрейм, но нови поредици от 83 и 72 приключиха мача в полза на по-реномирания майстор на щеката.

Следващият противник на Уилямс ще бъде двукратният финалист в “Крусибъл” Али Картър, който постигна бляскава първа победа в кариерата си над Рони О’Съливан. Уелския дракон ще се опита да стигне за първи път полуфинал в Шефилд от 2011 година.

“Ако играя както тази вечер, ще съм много щастлив. Остават само три мача и всеки може да спечели шампионската титла. Играя толкова добре, колкото не съм се виждал от години. Али се противопостави на Рони и беше по-добрият играч през целия мач, игра много добре. Когато играем с него, ще трябва да вървя настрани около масата, за да не ме бутне, но иначе очаквам хубав мач”, коментира шеговито Уилямс.

Финалистът от 2011 година Джъд Тръмп превключи на по-предна предавка и спечели пет от разиграните шест фрейма от последния сегмент, които му трябваха, за да победи Рики Уолдън с 13:9 и да се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по снукър в “Крусибъл”.

Асото в колодата и съперникът му се бяха захапали здраво през първите две сесии и влязоха в заключителната част на мача при равенство 8:8. Тръмп дори загуби първата партия и се озова с пасив резултата, но след това прибави на сметката си всичките останали фреймове. Той направи серии от 66, 70, 66 и 103, като си осигури среща с Джон Хигинс на четвъртфиналите, което ще бъде повторение на финала помежду им през 2011-а, когато Асото загуби, но блесна за първи път на най-голямата сцена.