Сампдория помете Каляри

Отборът на Сампдория надигра с 4:1 на “Луиджи Ферарис” в Генуа Каляри в мач от 35-ия кръг на италианската Серия “А”. Още в 7-ата минута Денис Прает даде аванс в резултата на домакините с удар от позиция около точката за изпълнение на дузпа. В 26-ата минута Фабио Куалярела направи резултата с 2:0, отклонявайки топката в мрежата почти от голлинията, а три минути преди края на първата част той пропусна дузпа. Лукас Торейра бе спрян непозволено от Николо Барела, което накара рефера да посочи бялата точка, но Куалярела уцели греда. В четвъртата минута на добавеното време Давид Ковначки засече отблизо топката във вратата на Каляри за 3:0.

Четири минути след почивката Леонардо Паволети успя почти от голлинията да изпрати топката в мрежата зад Емилиано Вивиано и реализира попадението на утехата за гостите, които в последните 10 минути бяха с човек по-малко, след като Лука Чигарини получи втори жълт, съответно червен картон.

В 87-ата минута резервата Гастон Рамирес оформи крайния резултат, като с мощен шут стана автор на четвъртия гол за Самп.

В класирането три кръга преди края Сампдория е на осма позиция с 54 точки. Каляри е 16-и с 33 точки е доста близо до зоната на изпадащите.