Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Кристъл Палас разби Лестър за най-голямата си победа в Премиър лийг (видео)

Кристъл Палас постигна най-голямата си победа в Премиър лийг в цялата история на клуба, след като разгроми с 5:0 Лестър на "Селхърст Парк". С този успех "орлите" направиха огромна крачка към това да запазят мястото си в елита, тъй като са на шест точки от опасната зона. Уилфред Заха (17'), Джеймс Макартър (38'), Рубен Лофтъс-Чийк (81'), Патрик ван Анхолт (84') и Кристиан Бентеке (90'-дузпа) се разписаха за историческата победа, за която спомогна и фактът, че гостите останаха с човек по-малко още в 56-ата минута, когато Марк Олбрайтън получи червен картон.

Рой Ходжсън заложи на същия състав, който в предишния кръг направи 0:0 със Саутхамптън. Уес Морган и Хамза Чудхури започнаха за гостите.

Още в осмата минута домакините можеха да поведат, но удар за глава на Томкинс бе изчистен от голлинията от Иеанашо. В 15-ата минута същото се случи и пред вратата на Кристъл Палас. Този път Уорд изчисти от голлинията след удар на Варди. Минута след това лондончани поведоха след многоходова акция отляво на нападението на домакините. Топката стигна до наказателното поле, където Макартър намери с пета Заха, който простреля Бен Хамър от 12-13 метра.

В 28-ата минута Заха бе близо до втори гол, но този път Хамър се намеси добре и спаси. Десет минути по-късно обаче Заха асистира на Макартър, който се обърна добре и стреля покрай стража на гостите за 2:0.

В 56-ата минута ситуацията за "лисиците" стана още по-сложна, след като Марк Олбрайтън получи директен червен картон, след като събори Заха, като последен човек в отбраната на Лестър. Първоначално главният рефер Майк Дийн не отсъди нищо, но след консултация с лайнсмена взе решение да изгони Олбрайтън.

В последните десет минути Лестър съвсем се срина и допусна още три гола. Първо, в 81-вата, Лофтъс-Чийк, получи от Сако и премина покрай Хамър за 3:0. Четири минути след това Ван Анхолт покачи на 4:0, след като направи добавка след спасяване на Хамър. В последната минута Бентеке бе точен от дузпа за крайното 5:0.

Кристъл Палас е на 11-о място с 38 точки - шест над зоната на изпадащите, но "орлите" имат мач повече от шест от тимовете, които са зад тях. Лестър е девети с 44 пункта и очевидно "лисиците" просто доиграват сезона, без да се борят за нищо.