УБА очаква отпадането с достойнство

Уест Бромич най-вероятно ще изпадне от Висшата лига, но ще го направи с достойнство, след като записа четвърти пореден мач без загуба. УБА спечели с 1:0 гостуването си на Нюкасъл, но по-късно днес може да се прости с елита, ако Суонзи победи Челси. Единственото попадение в срещата отбеляза Мат Филипс в 29-ата минута. Той получи топката от Ливърмор и заби топката покрай Дубравка.

В предишните си два мача Уест Бромич победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на “Олд Трафорд”, а след това стигна до 2:2 срещу Ливърпул, въпреки че изоставаше с два гола. Въпреки тези отлични резултати тимът е на последно място в класирането и изостава с пет точки от 17-ия Суонзи, който е изиграл два мача по-малко.

Нюкасъл допусна първа домакинска загуба в последните осем срещи от първенството. “Свраките” можеше и да стигнат до равенството, тъй като доминираха в голяма част от мача. В 35-ата минута те удариха греда след двойно между Кенеди и Перес, което завърши с удар на дошлия под наем от Челси бразилец. В самия край на първата част Фостър направи страхотно спасяване след удар с глава на Дуайт Гейл отблизо. След почивката тимът на Бенитес имаше голямо преимущество по отношение владеенето на топката, но създаде прекалено малко голови положения.

НЮКАСЪЛ - УЕСТ БРОМИЧ 0:1
0:1 - Филипс (29)