Херта спаси точката срещу Аугсбург

Отборът на Херта заличи пасив от два гола и стигна до 2:2 у дома срещу Аугсбург в двубоя от 32-ия кръг на Бундеслигата. Гостите откриха чрез Михаел Грегорич в 32-ата минута, а след часа игра вече предвкусваха трите точки, след като Серхио Кордова удвои.

Домакините обаче бяха на различно мнение. Ведад Ибишевич намали от дузпа в 84-ата минута, а три по-късно асистира на Дейви Зелке за изравнителното попадение. Гостите завършиха с човек по-малко, след като резервата Марсел Хелер беше изгонен в последната минута на редовното време.

С това равенство Херта събра 43 точки и върви девети във временното класиране, докато Аугсбург има две по-малко и е 11-и.