ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Царско село направи още една крачка към Първа лига

Отборът на Царско село направи поредна крачка към Първа професионална лига. В среща от 27-ия кръг играчите на Веселин Великов постигнаха успех с 3:1 над Марица (Пловдив). Първото попадение в срещата реализира Божидар Кацаров. Малко по-късно Светослав Диков направи 2:0. В 56-ата минута Костадин Дяков намали, а крайният резултат оформи Павел Петков секунди преди края на сблъсъка.

“Царете” са лидери във временното класиране с актив от 57 точки. Положението при "пиратите" не е никак добро. Играчите на Стоян Димитров са на 14-о място с актив от 30 точки. Тимът е в серия от пет срещи без победа.

Първото попадение на стадион "Марица" заби Божидар Кацаров в 14-ата минута, когато атакуващият полузащитник засече топката от ждроб след добро центриране от фланга.
Царско село - Нефтохимик
В 25-ата минута Светослав Диков не пропусна да се разпише и в тази среща. Гостите направиха бърза атака отляво, която завърши с точен шут на голмайстора на Втора лига. При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и логично в 56-ата минута се стигна до гол във вратата на Павел Здравков. Джунейт Яшар стреля от фаул, но младият страж на "царете" изби. При добавката обаче капитанът на Марица Костадин Дяков намали резултата.

В 68-ата минута гостите от Царско село пропуснаха добра ситуация за гол. Oтлична атака на софийския тим завърши с извеждащ пас към Антонио Георгиев, който се озова очи в очи със стража на “пиратите”. Опитният вратар на Марица скъси дистанцията и успя да парира удара на Георгиев с крак.

Пет минути по-късно Диков бе изведен зад гърба на защитата на пловдивчани, но изстрелът му бе избит в ъглов удар от Илия Николов.

В последните секунди на срещата гостите от София направиха контраатака, която завърши с точен удар на Павел Петков.
Царско село - Марица (Пловдив)
В следващия кръг Марица (Пловдив) гостува на Созопол, а Царско село приема Локомотив (София) в дербито на Втора лига.

МАРИЦА - ЦАРСКО СЕЛО 1:3