Еспаньол пак си поигра с нервите на публиката (видео)

Отборът на Еспаньол стигна до 1:1 у дома срещу изпадналия вече Лас Палмас в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Благодарение на точката каталунците и на теория запазиха елитния си статут. Джонатан Кайери (29-дузпа) и Жерард Морено (76) бяха точни. Двубоят ще се запомни с плаката в чест на Андрес Иниеста, опънат от фенове на “бланкиблаус”.

“Папагалчетата” започнаха по-добре, но постепенно гостите от Гран Канария изравниха играта. В 29-ата минута “жълтите” откриха резултата след точно изпълнена дузпа от Кайери. Съдията посочи топката за игра с ръка на Давид Лопес при центриране.

Втората част започна с шанс за втори гол на гостите, но Висенте Гомес пропусна. В 58-ата Жерард Морено стреля с глава в напречната греда. В 74-ата Леандро Чичисола показа майсторство и запази вратата си след шут на Серхио Гарсия. Две минути по-късно Жерард Морено изпревари всички в наказателното поле, засичайки центриране на Дидак Вила за крайното 1:1.