Ливърпул върна газта в Премиър лийг, Салах не вкара (видео)

Ливърпул не успя да победи борещия се за оцеляване отбор на Стоук Сити, като мърсисайдци, които във вторник изиграха феноменален мач с Рома, дори не успяха да отбележат гол, завършвайки 0:0 на "Анфийлд". Голмайсторът Мохамед Салах пропусна най-чистата ситуация още в първите минути на двубоя, а гол на Дани Ингс бе отменен заради много тънка засада. В края домакините бяха ощетени от главния рефер Андре Маринър, който не отсъди дузпа за очевидна игра с ръка в наказателното поле. Със спечелената точка Стоук се придвижи за момента с една позиция нагоре, но "грънчарите" все още са на три точки от спасителната зона.

Домакините отправиха 20 удара, но само два бяха в очертанията на вратата.

Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп, който е притиснат от многото контузии в последно време, бе напрвил пет промени в сравнение със състава, който започна срещу Рома във вторник. Защитата беше почти изцяло прекроена, като единствено Вирджил ван Дайк запази мястото си. Рагнар Клаван, Джо Гомес и Алберто Морено започнаха, а Трент Александър-Арнолд бе част от халфота линия на "червените". Жоржиньо Вайналдум замести контузения Алекс Окслейд-Чембърлейн, а Дани Ингс стартира вместо Садио Мане, който не попадна в групата заради лека травма.

Единствената промяна в състава на Стоук, който е опасно близо до изпадането, бе, че Кюрт Зума започна вместо Глен Джонсън.

Още в шестата минута Салах можеше да вкара поредния си гол, след като получи извеждащо подаване, излезе очи в очи с Бътланд и копна технично топката над вратата, но ударът му премина встрани от вратата.

В 19-ата минута Диуф засече на далечната греда центриране на Бауер, но не успя да насочи топката във вратата и стреля покрай нея. Веднага след това Александър-Арнолд се озова на върха на атаката на Ливърпул и получи много добро подаване от Салах, но не съумя да преодолее Бътланд, който спаси. Двубоят продължи по този двуостър начин и в 22-рата минута сантиметри не достигнаха на Крауч да засече пред вратата центриране по земя на Шакири. Ван Дайк също имаше много важна роля в тази ситуация, след като попречи на нападателя на Стоук.

В 34-ата минута Салах опита късмета си от фаул. Египтянинът реши да стреля в близкия ъгъл, но топката профуча встрани.

Пет минути преди почивката Дани Ингс вкара красив гол от малък ъгъл, но попадението бе отменено заради тънка засада.

Ливърпул - Стоук Сити@@@

В 65-ата минута Юрген Клоп предприе двойна смяна - Натаниел Клайн и Джеймс Милнър се появиха на местата на Александър-Арнолд и Дани Ингс.

В 87-ата минута домакините бяха сериозно ощетени, след като центриране на Вайналдум отдясно срещна ръката на Питерс, а рикошетът попречи на Фирмино и Морено, които бяха зад бранителя, да засекат топката във вратата. Мърсисайдци бурно претендираха за дузпа, но главният рефер Андре Маринър реши да не отсъжда такава, макар че имаше всички основания да го направи. Веднага след това "грънчарите" стигнаха до най-чистата си ситуация за гол. Диуф центрира към далечната греда, където Шоукрос се хвърли на шпагат и се опита да засече е опразнения ъгъл, но прати топката встрани от вратата.

Ливърпул остава на трето място, като мърсисайдци имат четири точки преднина пред Тотнъм, който обаче в момента е с два мача по-малко. Стоук заема 18-а позиция с актив от 30 точки - три по-малко от Суонзи. "Грънчарите" обаче са имат две срещи по-малко.