Резервите на Торонто приключиха серията с Вашингтон

Торонто Раптърс се класира за втория кръг на плейофите в Източната конференция на НБА за трета поредна година. Канадският тим се наложи със 102:92 като гост на Вашингтон Уизърдс и затвори серията с 4:2. Всеки от предишните 5 мача беше спечелен от домакина, но днес Торонто показа защо е отборът с най-голям принос на резервите. Играчите от пейката осъществиха обрата в последната четвърт, която Раптърс взе с 29:14.

Кайл Лаури завърши с 24 точки, ДеМар ДеРоузън добави 16, а Йонас Валанчунас се отчете с 14 за победителите. Паскал Сиакам (11 точки и 8 борби), Якоб Пьолтъл и Си Джей Майлс също помогнаха на Торонто да избегне седми мач.
За Вашингтон звездното дуо Джон Уол - Брадли Бийл наниза общо 55 точки, но липсата на подкрепа от съотборниците им сложи край на сезона за Уизърдс. Уол не реализира нито един от 4-те си изстрела в заключителните 12 минути, а като цяло Вашингтон имаше 40% успеваемост в стрелбата от игра.

С успеха Торонто прекъсна поредица от 23 мача в плейофите, в които неизменно губеше, ако изоставаше на почивката. Раптърс започнаха колебливо и загубиха първата четвърт с 20:30, но на полувремето пасивът им беше само 3 точки.

В последната четвърт резервите на Торонто вкараха първите 15 точки за тима, а Вашингтон не съумя да отговори.

В следващия кръг отборът на Дуейн Кейси ще се изправи срещу победителя от двойката Кливланд - Индиана, който ще бъде определен след седми мач.