Леванте обърна Атлетик в Билбао и почти се спаси

Отборът на Леванте постигна зрелищен успех с 3:1 над Атлетик в Билбао в последния двубой от 34-ия кръг на испанската Примера дивисион и се отдалечи на девет точки от зоната на изпадащите. Двубоят не започна по най-добрия начин за тима от Валенсия.

В 8-ата минута Раул Гарсия изведе домакините напред в резултата, но в края на полувремето Леванте стигна до пълен обрат с две попадения директно от пряк свободен удар на македонеца Енис Барди.

През второто полувреме домакините натиснаха здраво в търсене на изравнителен гол, но пропуснаха няколко положения. Вместо това те получиха трети гол в последната минута на редовното време, когато се разписа Хосе Луис Моралес.

Така Леванте събра 37 точки и заема спасителната 17-а позиция с аванс от 9 точки пред 18-ия Депортиво (Ла Коруня) четири кръга преди края на шампионата. Атлетик (Билбао) е 14-и с 40 точки.