100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Две греди и две нули между Атлетико Мадрид и Бетис (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Бетис не излъчиха победител в срещата от 34-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на “Wanda Metropolitano ” приключи при резултат 0:0, макар че и двата тима имаха своите шансове да стигнат до успеха. На два пъти и гредите попречиха на футболистите на двата тима да се разпишат, като ремито изглежда като справедлив резултат с оглед развитието на мача.

Атлетико Мадрид имаше страхотен шанс за откриване на резултата в 25-ата минута, когато Фернандо Торес се измъкна в близост до вратата и технично копна над плонжа на вратаря, но в последния момент защитник с глава изчисти пред голлинията.

В 39-ата минута вратарят на Бетис Дани Хименес получи някаква контузия и бе принудително заменен от Педро Лопес.

В 41-ата минута при едно центриране от фаул отново Торес бе на стрелкова позиция и с глава отправи удар, но покрай вратата.

В 45-ата минута Хави Гарсия пое една топка на скорост и изскочи в наказателното поле, но от прекрасна позиция стреля покрай вратата.

В 67-ата минута Кристиан Тейо стреля по диагонала и Ян Облак трябваше да се намесва решително. Две минути по-късно отново Тейо отправи удар по земя и този пък кълбото се отби от гредата.

В 74-ата минута и Атлетико отговори с мощен удар на Саул Нигес от границата на пеналта, който срещна напречната греда. Отново Саул бе близо до гола при едно центриране от конрер в 85-ата минута, след като се извиси и стреля с глава, но покрай вратата.

В крайна сметка мачът приключи без голове в двете врати, като Атлетико остава на 2-ото място със 72 точки и е на 11 зад лидера Барселона. Бетис пък остава на 5-ото място с 56 точки.