Аугсбург отърва кожата, а мъките за Майнц 05 продължават

Домакинска победа с 2:0 над Майнц 05 гарантира и на теория оставането на Аугсбург в Първа Бундеслига. Баварците вече имат 10 точки преднина пред 16-ия Фрайбург, а до края остават само три кръга. В същото време бившият тим на Тодор Неделев продължава да бъде в сериозна опасност да загуби мястото си в елита, като има еднакъв точков актив с Фрайбург и Волфсбург. Директно изпадат последните два, а 16-ият отива на бараж срещу третия от Втора Бундеслига.

Аугсбург имаше тотално превъзходство над “05”, но си гарантира успеха едва в добавеното време. Правещият отличен сезон Михаел Грегорич вкара за 1:0 в 29-ата минута, а последвалите опити на домакините за второ попадение бяха осуетени от вратаря Рене Адлер.

В последните минути гостите тръгнаха с всички сили напред, като дори въпросният Адлер се включи в атака при две центрирания от корнер. При втория случай домакините се възползваха от това и Алфред Финбогасон вкара за 2:0 при неговото отсъствие.