Кротоне мечтае за спасение след обрат срещу изпадналия в кома Удинезе

Отборът на Кротоне надви с 2:1 като гост Удинезе в двубой от 34-ия кръг на италианското първенство. Така Кротоне се измъкна от зоната на изпадащите и в момента заема 17-а позиция в подреждането с 31 точки. С 2 по-малко е 18-ият СПАЛ 2013, който е първият тим под чертата.

Удинезе пък вече натрупа 11 поредни загуби и вече трябва да мисли за оставането си в елита и през следващия сезон. “Зебрите” са 14-и в класирането с 33 точки.

Мачът всъщност започна отлично за домакините от Удине, които още в 6-ата минута поведоха с 1:0 с хубав гол на Кевин Лазаня. Нападателят обработи отлично топката в наказателното поле на Кротоне, обърна се и с чудесен изстрел даде аванс на тима си в резултата.

Радостта на домакините продължи само секунди, след като още в 7-ата минута Сими Нванкво изравни, засичайки по блестящ начин центриране на Андреа Налини отляво. Четири минути преди края Давиде Фараони донесе ценната победа на футболистите на Валтер Дзенга. След удар на Сими топката се отклони от тялото на играч на Удинезе и попадна във Фараони, който се възплозва от открилия се малко случайно шанс и изпрати кълбото в мрежата зад Албано Бицари.