Черната серия на Еспаньол свърши (видео)

Отборът на Еспаньол надигра с 2:0 Жирона в мач от 34-ия кръг на Примера, игран на “Монтиливи”. Жерард Морено отбеляза двете попадения (43 и 55). “Лос перикитос” реализираха гол след пет неуспешни мача. Новият треньор Давид Гайего дебютира по най-добрия начин.

Домакините изпуснаха няколко кристални възможности преди почивката, а освен това и инкасираха гол. В 21-ата минута Порту пропиля великолепен шанс на прага на голлинията. В 32-ата стражът на “папагалчетата” Пау Лопес отрази удар на Хуанпе. В 43-ата Жерард Морено овладя в наказателното поле и опъна мрежата. Повторенията показаха, че нападателят на “бяло-сините” е бил в положение на засада. Секунди преди финала на полувремето Пау Лопес направи второ силно спасяване при удар с глава на Пере Понс.

Жиронци тръгнаха уверено и след почивката в търсене на гол. Въпреки това получиха нов удар още в 55-ата минута. Сержи Дардер изведе Морено, който реализира сам срещу Ясин Буну. В 64-ата вратарят на “бяло-червените” спаси своите от трети гол, спирайки устрема на Лео Баптищао. До края резултатът остана непроменен.

Загубата не позволи на Жирона да заеме място в първата седмица, даваща право на евроучастие.