Интер диша във врата на римляните

Отборът на Интер не отстъпва на римските Рома и Лацио в битката за Шампионската лига. "Нерадзурите" спечелиха с 2:1 гостуването на Киево от 34-ия кръг на Серия "А". Звездите на тима Мауро Икарди (50) и Иван Перишич (61) бяха точни за миланския гранд, който вече има актив от 66 точки и заема пета позиция. "Вълците" и "орлите" имат една точка преднина пред момчетата на Лучано Спалети, които изиграха едно слабо първо полувреме на "Бентегоди", но в първите 15 минути на втората част решиха мача в своя полза.

Двамата най-резултатни играчи на "черно-сините" подпечатаха 18-ия успех на Интер в шампионата, който е втори поред за тима в калчото.

Голмайсторът Икарди отбеляза своето рекордно 26-то попадение за сезона в 50-ата минута, а хърватинът вкара 11-ия си гол след хубавата атака в 61-ата минута. "Летящите магаренца" върнаха един гол в 90-ата минута чрез Мариуш Степински, а в последната секунда на петминутното продължение домакините направиха невероятен пропуск за 2:2.

Интер удари Киево@@@

Все пак Интер постигна целта си и остана на точка от четвъртото място.

През седмицата "черно-сините" прекъснаха серията си от три мача без победа и без гол, след като разбиха с 4:0 Каляри на "Сан Сиро". Треньорът на миланския гранд бе направил само една промяна в стартовите 11, като на мястото на контузения Роберто Галярдини започна Борха Валеро.

"Летящите магаренца" останаха без победа в пети мач. Отборът от Верона има 31 точки, като има преднина от едва две точки от местата за изпадане.

Първият мач през сезона завърши 5:0 за Интер в Милано, а след него "нерадзурите" имаха негативна серия от 12 мача без победа във всички турнири, десет от тях в калчото.

В 12-ата минута Мануел Пучарели удари лявата греда на гостите с удар от 20 метра, а при следващата атака Перишич пропусна. Емануеле Джакерини стреля опасно в 16-ата минута, но Ханданович изби с една ръка в ъглов удар. Сантиметри разминаха Ян Карамо с гол в 22-ата минута, а Стефано Сорентино спря Марсело Брозович в 27-ата минута. Хърватинът стреля директно от корнер. Фабрицио Качаторе пробва удар в 39-ата минута, който Ханданович блокира. Така първата част завърши без гол.

Интер удари Киево@@@Второто полувреме започна отлично за Интер, който след пет минути водеше, а след още десет имаше комфортна преднина. Първо Икарди се разписа след подаване на Данило Д'Амброзио. Реферът Паоло Валери ползва ВАР, за да види позицията на крайния бранител, след което правилно зачете попадението на аржентинеца.

Хубава атака на гостите в 61-ата минута завърши с гол на Перишич, който беше отбелязал хеттрик на Киево през есента. Рафиня асистира на крилото, който от няколко метра прати топката в мрежата.

Домакините не се предадоха, но стигнаха до гол чак в последната минута. Мариуш Степински вкара четвъртия си гол за сезона в калчото, а въпреки натиска в последните минути Киево не успя да изравни секунди преди края и записа 17-то поражение за сезона.