ЦСКА 1948 бие с мъка в Ботевград, рефер с наднормено тегло вбеси "червените" (видео)

ЦСКА 1948 постигна измъчена победа с 1:0 при гостуването си на Балкан (Ботевград) в мач от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига и по този начин запази преднината си от три точки пред втория Хебър преди прекия сблъсък в следващия кръг между двата тима, който ще се играе в София. Единственото попадение вкара Петко Петков в 22-ата минута, но въпреки успеха червените изиграха пореден слаб мач от началото на пролетния полусезон.

Футболистите на Валентин Илиев трудно си подаваха точно повече от 2-3 пъти, като единствено на някакво прилично ниво играха Кирил Котев и Емил Гъргоров.

За съжаление главно действащо лице в този двубой бе един от страничните рефери с видимо наднормено тегло, който на няколко пъти сериозно ощети ЦСКА 1948 спирайки техни опасни контраатаки с несъществуващи засади.

Гостите започнаха по-активно и в първите минути създадоха няколко опасни положения, които завършиха с неточни изстрели на Петков и Гущеров. От своя страна Балкан също можеше да отбележи при първата си добра атака в 12-ата минута, но изключително опасният удар на футболист от домакините профуча над напречната греда.

В 17-ата минута Балкан като по чудо не откри резултата. Георгиев получи извеждащ пас, вратарят на ЦСКА 1948 Петков излезе много неразчетено извън наказателното поле, нападателят на домакините го прехвърли, но не улучи вратата.

Все пак в 22-ата минута футболистите на Валентин Илиев откриха резултата. Червените разиграха добре през центъра на терена. Петко Петков, който бе с гръб към вратата, получи пас в наказателното поле, пребори се с бранител на домакините, излезе сам срещу вратаря и с майсторски шут не остави шанс на Вълчев - 1:0 за ЦСКА 1948.

Четири минути по-късно гостите за малко не отбелязаха втори гол. Гъргоров центрира от фаул, но сантиметри не достигнаха на Стоичков да отбележи с глава.

До края на полувремето Петко Петков прати топката в мрежата на Балкан още веднъж, но попадението бе отменено поради засада.

След почивката червените и Балкан предложиха равностойна игра, в която футболът бе отстъпил място за сметка множество елементарни грешки при подавания дори на 4-5 метра. Все пак по-опасните положения, колкото и малко да бяха те, отидоха в сметката на червените.

В 79-ата минута Цаковски излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут, а в заключителните секунди на мача Гущеров шутира над вратата, засичайки центриране отляво. В тези минути срещата се изнерви, домакините извършиха няколко груби фаулове, но за техен късмет съдията не изгони нито един състезател на Балкан.

БАЛКАН - ЦСКА 1948 0:1