Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Борусия Мьонхенгладбах разгроми Волфсбург за едно полувреме

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах записа убедителен успех с 3:0 над Волфсбург у дома в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата и се изкачи на осмото място във временното класиране с 43 точки, като има с 4 повече от деветия Херта Берлин и ще запази позицията независимо от изхода на двубоя на столичани в събота срещу Айнтрахт във Франкфурт. Така Борусия запази живи шансовете си да играе в Европа и през новия сезон, докато "вълците" останаха 14-и с 30 точки и ще водят борба за оцеляване.

Двубоят се изигра при фантастична атмосфера на стадион "Борусия Парк". Домакините стигнаха до ранен гол в 8-ата минута чрез Ларс Щиндъл, който овладя топката в наказателното поле и хладнокръвно я прати в мрежата. Второто попадение дойде в 35-ата минута, като ситуацията първоначално напомняше на тази от първия гол.

Този път обаче стражът на Волфсбург Коен Кастеелс отрази удара, но при добавката Рафаел удвои. Третото попадение падна малко куриозно минута преди почивката като Кристоф Крамер изненада защитата на гостите, която още не се беше подредила в стена, а реферът не беше дал указания, че е необходим сигнал преди изпълнението на удара.

През второто полувреме играта отново се водеше пред вратата на гостите, но до нови попадения не се стигна.