Черно море взе своето в домакинството си на Славия

Отборът на Черно море надви тима на Славия с 2:0 на стадион "Тича" в среща от група "А" на втората шестица в ППЛ след попадения на Марек Кузма в 38-ата минута и Георги Божилов в 58-ата. Така "моряците" се изравниха по точки (40) с "белите" в групата.

Гостите от София започнаха срещата по-силно и притиснаха отбора на Черно море в собствената му половина, достигайки до два ъглови удара, от които не се стигна до нищо по-сериозно пред вратата на Иван Дюлгеров. В 12-ата минута Момчил Цветанов може да накаже груба грешка в отбора на "моряците", но стражът на домакините излезе и предотврати опасността.

В следващите минути футболистите на Илиан Илиев изнесоха играта напред, изравнявайки играта в средата на терена. В 25-ата минута Славчо Шоколаров отправи плътен удар от дистанция към вратата на Черно море, но изстрелът му премина над напречния стълб. Четири минути по-късно футболистът на "моряците" Атанас Захиров повтори действието Шоколаров и стреля от движение от близо 30 метра, а топката премина застрашително на сантиметри от страничния стълб на Емануеле Джерия.

В 36-ата минута Шикозие Мба спря опасна атака на домакините и получи жълт картон от главния съдия Станислав Тодоров. В 38-ата минута Марек Кузма изведе Черно море напред в резултата, възползвайки се от добро центриране на Георги Божилов от ъглов удар. Нападателят на варненци се освободи от опеката на трима бранители на Славия и с глава не остави шансове на Джерия. В 42-ата минута Атанас Зехиров бе декориран с жълт картон. Така двата тима се оттеглиха на почивка при аванс за Черно море от едно попадение.

Втората част започна силно за домакините и още в 52-ата минута Георги Божилов удвои преднината на своя тим, отбелязвайки страхотно попадение от близо 25 метра. Футболистът на "моряците" се освободи добре и стреля силно с левия крак, а Джерия не успя да достигне кълбото с плонжа си. В 60-ата минута стражът на Славия Емануеле Джерия получи тежка травма при един от своите плонжове и бе заменен принудително от 17-годишния Лука Наков. Последваха спокойни минути на стадион "Тича" във Варна, в които преобладаваха единоборствата в центъра на терена.

В 78-ата минута Мехди Фенуш опита късмета си с изстрел извън наказателното поле, който прелетя високо над вратата. В ответната атака Георги Йомов застраши вратата на Дюлгеров с хубав удар, който стражът улови. В 82-ата минута Милчо Ангелов можеше да върне едно попадение за тима си, но не успя да засече добро центриране на Момчил Цветанов. Четири минути по-късно страхотен изстрел на Славчо Шоколаров от фаул разтресе напречния стълб на вратата зад Иван Дюлгеров. В първата минута на добавеното време Шоколаров отправи нов силен изстрел, който бе париран от защитник на "моряците". Това бе и последното положение пред една от две врати, а тимът на Черно море се поздрави с успеха.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 2:0