Звучен шамар за Атлетико на "Аноета" (видео)

Атлетико Мадрид си изпати от силната форма на Реал Сосиедад и понесе тежка загуба при гостуването си на "Аноета". Отборът на Диего Симеоне беше разгромен с 0:3 и преднината му пред Реал Мадрид в борбата за второто място в Ла Лига е само 3 точки. Вилиан Жозе откри резултата в средата на първото полувреме, а след почивката два гола на Хуанми донесоха третата поредна победа на Реал Сосиеад. Баските вече са 11-и в класирането, след като в един етап от сезона не бяха далеч от зоната на изпадащите.

Това е най-голямата загуба за Атлетико през сезона. Всяко едно от пораженията на мадридчани във всички турнири от началото на кампанията беше с един гол разлика. Освен това, "дюшекчиите" записаха втора поредна загуба на "Аноета" в първенството.

Заслужава да се отбележи и фактът, че Вилиан Жозе стана първият футболист, който през този сезон се разписа и в двата шампионатни мача срещу Атлетико.

Играчите на Симеоне имаха проблеми в отсъствието на контузения Диего Коща и през първото полувреме създадоха малко опасни атаки. Кевин Гамейро оставаше изолиран в предни позиции, а Антоан Гризман изигра слаб мач срещу бившия си отбор.

Домакините поведоха в 27-ата минута, когато Аднан Янузай проби и центрира към непокрития Вилиан Жозе, а прецизният удар на бразилеца не даде шанс за реакция на Ян Облак. До почивката се запомни един пропуск на Гризман, а още в началото на втората част Симеоне пусна Фернандо Торес на мястото на Анхел Корея.

Атлетико се опита с по-висока преса да притесни баските, но те разиграваха много уверено. Янузай беше най-добрият футболист на терена и техничните му изяви се харесаха на публиката. Все пак, гостите имаха две възможности да изравнят, но при първата Торес не можа да засече хубавото центриране на Шиме Върсалко, а малко по-късно самият хърватин отправи опасен удар с глава, но топката мина на сантиметри от гредата.

В края контрите на Реал Сосиедад наказаха неконцентрираната защита пред Облак. В 80-ата минута Вилиан Жозе подаде на Хуанми и той технично прехвърли словенския страж, а в добавеното време отново Хуанми беше точен, този път с глава, за да довърши мадридчани.

Баските не само са в серия от три поредни победи в Ла Лига, но вече в четвърти мач поред под ръководството на Иманол Алгуасил не допускат гол.