Аталанта гледа към Европа след класика над Беневенто

Отборът на Аталанта постигна класическа победа (3:0) в гостуването си на Беневенто в среща от 33-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини бяха пълни господари на "Чиро Вигорито" и пропиляха добри възможности да победят опонента си с още по-изразителен резултат. С този успех бергамаските изместиха тима на Фиорентина от 7-ото място във временното класиране и продължават битката си за място в Лига Европа.

Футболистите на Беневенто започнаха двубоя по-силно и създадоха няколко интересни положения пред вратата на гостите. В 7-ата минута Берат Джимсити излезе на добра позиция, но изстрелът му бе блокиран от защитник на Аталанта. В 11-ата минута Кристиано Ломбарди стреля от дистанция, но в аут.

Бергамаските отговориха с изстрел на Алехандро Гомес в 18-ата минута, който бе спасен от Кристиан Пуджони. Резултатът бе открит две минути по-късно от Ремо Фрюлер, който оползотвори добро подаване на Браян Кристанте зад гърба на защитата. Попадението окрили футболистите на Джан Пиеро Гасперини и те натиснаха своя съперник в неговата половина. Беневенто опита да се противопостави на по-дейния си опонент със скоростни атаки по крилата и центрирания на Енрико Бриньола и Кристиано Ломбарди, от които не се стигна до опасности пред Етрит Бериша.

Второто полувреме стартира ударно за Аталанта и още в 49-ата минута бергамаските поведоха с 2:0 след попадение на Муса Бароу. Гамбийският нападател получи добро подаване от Мартен де Роон и със силен изстрел с десния крак матира Пуджони. Това бе и първото попадение за Бароу в Серия “А”. ‘’Вещиците” не намираха отговор на действията на Аталанта и така се стигна до 66-ата минута, в която главният арбитър Давиде Герсини отсъди дузпа за нарушение на Лоренцо Дел Пинто срещу Робин Госенс.

Зад точката за изпълнение на наказателен удар застана Де Роон, който обаче се подхлъзна при удара и стреля в аут. В 67-ата минута Алехандро Гомес реализира страхотно попадение с десния крак, преминавайки през трима бранители. У футболистите на Роберто Де Дзерби се забеляза голяма доза неувереност след третото попадение във вратата на Пуджони и те отстъпиха значително в единоборствата на терена. До края на двубоя тимът от Бергамо имаше инициативата и запази резултата непроменен.