Два бързи гола отказаха Занев и Амкар срещу ЦСКА (М)

Националът Георги Миланов отново не се появи в игра за ЦСКА, а отборът му разгроми с 3:0 Амкар на Петър Занев в отложен мач от 23-ия кръг на руското първенство и се изравни по точки със Зенит. Интрига имаше само до почивката, но два гола за две минути в края на полувремето успокоиха домакините. Точни бяха Витиньо и Фьодор Чалов, а през втората част Чалов се разписа още веднъж, за да оформи крайния резултат.

"Армейците" вече хвърлиха бялата кърпа в преследването на Локомотив (Москва), след като в предишните си два мача взеха само точка от Динамо (Москва) и Уфа. Те обаче продължават да водят битка за местата в топ 3, даващи право на участие в Шампионската лига.
Амкар се представя на приливи и отливи през пролетта и още не може да е спокоен за оставането си в Премиер лигата. Отборът от Перм действаше подчертано дефанзивно и успя да затрудни домакините, но след двата бързи гола нямаше адекватен отговор.

Виктор Гончаренко за пореден път остави Миланов резерва за ЦСКА, а Занев изведе Амкар с капитанската лента. Още в 8-ата минута Сергей Игнашевич нацели гредата, а домакините имаха и други голови ситуации, но пропуски направиха Александър Головин и Витиньо.
В 44-ата минута Василий Березуцкий подаде на Ахмед Муса, а той изведе с пета Витиньо и бразилецът с хубав удар откри резултата. В добавеното време на първата част столичани стигнаха и до втори гол. Пасът отново беше на Муса, а Фьодор Чалов отблизо вкара за 2:0.

На полувремето наставникът на Амкар Вадим Евсеев смени централния нападател Аарон Оланаре, който е собственост на ЦСКА, с Дарко Бодул. Гостите показаха желание да потърсят гол, но атаките им бяха твърде еднообразно. В 61-ата минута Марио Фернандес центрира отдясно и Чалов реализира второто си попадение в мача.
До края не се случи нищо интересно и ЦСКА се върна на 4-ото място, с равен брой точки със Зенит и с една повече от Краснодар. Амкар е на 13-а позиция.

В следващия кръг тимът от Перм гостува на друг застрашен от изпадане - Тосно, а "армейците" приемат Краснодар.