Селта спря резервите на Барса със спорен гол (видео)

Отборите на Селта и Барселона не успяха да излъчат победител в среща помежду си от 33-ия кръг в Примера дивисион. Мачът на "Балаидос" бе доста вълнуващ и завърши при резултат 2:2. Гостите на два пъти повеждаха с голове на Усман Дембеле в 36-ата и Паулиньо в 63-ата минута, но Селта и в двата случая възстанови равенството чрез Джони Кастро в 45-ата и Яго Аспас в 82-ата минута. Голът на Аспас обаче бе доста спорен, тъй като нападателят игра с ръка. Гостите пък завършиха двубоя в намален състав, след като Сержи Роберто бе изгонен с директен червен картон в 71-ата минута.

Селта заложи в този мач на Яго Аспас и Максимилиано Гомес в предни позиции. Те трябваше да бъдат захранвани с центрирания от Браис Мендес и Пионе Систо от крилата.

Ернесто Валверде бе решил да даде почивка на много от звездите си в този мач, за да ги запази за финала за Купата на Испания. Лионел Меси, Луис Суарес, Жорди Алба и Самюел Юмтити бяха оставени на резервната скамейка, докато Андрес Иниеста и Жерард Пике дори не бяха в групата за двубоя. Серхио Бускетс и Иван Ракитич също пропуснаха срещата заради травми. Така на върха на атаката стартира Пако Алкасер, а от по-задни позиции го подкрепяха Филипе Коутиньо, Усман Дембеле и Денис Суарес.

За пръв път в кариерата си Марк-Андре тер Щеген носи капитанската лента на Барса в този двубой.

Още във 2-ата минута домакините организираха интересна атака. Даниел Вас бе намерен с центриране в наказателното поле и имаше шанс да обстрелва вратата отблизо, но го направи доста неточно, а бе и в засада.

В 5-ата минута и Барса стигна до първия си удар в мача. Люка Дин центрира отляво и сложи топката на главата на Паулиньо, който обаче не уцели вратата.

В 8-ата минута Коутиньо и Суарес направиха страхотна комбинация помежду си, испанецът получи в наказателното поле и стреля отблизо, но от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

В 10-ата минута обаче Селта стигна до най-доброто положение до момента. Максимилиано Гомес получи чудесно центриране на границата на вратарското поле и стреля отблизо, но Тер Щеген спаси. В ответната атака пък Пако Алкасер отправи опасен изстрел, спасен от вратаря.

В 25-ата минута изстрел с глава на Паулиньо се отби от гредата. Веднага след това Селта организира хубава контраатака и Брайс Мендес бе изведен на стрелкова позиция, но също нацели гредата.

В 33-ата минута отново Брайс Мендес имаше шанс да обстрелва вратата на Тер Щеген, който обаче бдеше и се намеси решително, за да улови топката.

В 36-ата минута Барса стигна до откриване на резултата. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Филипе Коутиньо отне и подаде за Пако Алкасер, който подхлъзвайки се успя да я продължи към Дембеле, а той с много точен удар отбеляза за 0:1.

В самия край на полувремето обаче домакините възстановиха равенството. Каталунците сбъркаха при изнасянето на топката и позволиха на съперника да организира контраатака, Гомес напредна отдясно и центрира по земя във вратарското поле, където Джони Кастро отблизо засече във вратата за 1:1.

В 52-ата минута след продължителна атака на Барселона, Денис Суарес се оказа на стрелкова позиция в пеналта, но ударът му отблизо бе спасен от вратаря.

Минута след това обаче Селта пропусна страхотен шанс да излезе напред в резултата. Брайс Мендес с прекрасен пас намери Хосабед в наказателното поле, но ударът му бе покрай вратата.

В 55-ата минута галисийци претендираха за нарушение за дузпа на Люка Дин, който се сблъска с откъсващия се Максимилиано Гомес, но съдията реши да не посочи бялата точка.

В 59-ата минута Пионе Систо стреля от дистанция в очертанията на вратата, но и право в ръцете на Тер Щеген.

В 60-ата минута Ернесто Валверве все пак се реши да пусне в игра Лионел Меси на мястото на Филипе Коутиньо, а Сержи Роберто замени Андре Гомеш.

Минута по-късно Усман Дембеле отправи удар по посока на вратата, но и право в ръцете на вратаря.

В 63-ата минута Барса си върна преднината. Нелсон Семедо центрира по земя в наказателното поле и Паулиньо чукна топката във вратата за 1:2.

Две минути след това обаче и Селта имаше прекрасен шанс като мощен удар на Гомес профуча до гредата.

В 72-ата минута гостите останаха в намален състав. Сержи Роберто задържа с две ръце откъсващия се Яго Аспас и съдията нямаше друг избор освен да го изгони от игра с директен червен картон. Аспас сам изпълни отсъдения фаул, но топката профуча над гредата.

Чудесна комбинация между Аспас и Емре Мор в 80-ата минута, турчинът стреля отблизо, но прати топката встрани от вратата. Минута след това Неманя Радоя отправи шут от границата на пеналта, но право в ръцете на вратаря.

В 82-ата минута Селта отново стигна до изравняване. Мор центрира опасно отляво, Тер Щеген не изби добре топката и я прати в тялото на Яго Аспас, откъдето тя се озова зад голлинията за 2:2. Повторенията показаха обаче, че топката се докосна и до ръката на нападателя.

В 89-ата минута Селта трябваше да стигне до победата, след като Лукас Бойе бе изведен зад защитата, но от страхотна позиция не успя да вкара.

В крайна сметка мачът приключи при равен резултат, като Барселона остава начело с актив от 83 точки и 12 повече от преследвача Атлетико Мадрид. Селта пък заема 8-ото място с 44 точки.