Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Лудогорец нокаутира Левски с гол от ъглов удар (видео+галерия)

Шампионът Лудогорец надви Левски с 1:0 на стадион "Георги Аспарухов" и направи нова важна крачка към седма поредна титла на България. "Орлите" спечелиха дербито от третия кръг на плейофите от първата шестица на Първа лига, след като Клаудио Кешерю вкара гол директно от ъглов удар. Това се случи в 83-ата минута, а преди това Божидар Митрев спаси дузпа на румънеца в 52-ата минута.

Успехът е 11-и поред за тима от Разград, който вече има актив от 75 точки, като запази преднината си от шест точки пред ЦСКА-София, който по-рано днес спечели с 5:1 над Верея.

Габриел Обертан

и Афонсо Фигейредо бяха оставени на пейката. Румънецът и французинът висят с картони за следващия мач с отбора на Стамен Белчев, подобно на Жорди Гомес, Васил Панайотов и Костов,

Иван Горанов

. Капитанът Божидар Митрев бе на вратата, а в защитата започнаха Цветкович, Ейолфсон, Яблонски и Горанов. Тиам, Нашименто, Прохазка и Паулиньо действаха зад Антонио Вутов и Костов.

Сисиньо

и Натанаел бяха на двата фланга. Дяков, Марселиньо и Саша започнаха зад Клаудио Кешерю и Върджил Мисиджан.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала "Тракия".

Левски - Лудогорец@@@

Гостите започнаха по-силно, като в 5-ата минута Божидар Митрев беше страхотен. Вратарят демонстрира отличен рефлекс в рамките на няколко секунди, след като първо парира удар с глава на Марселиньо, а след това и такъв на Кешерю. Румънецът дори имаше претенции, че топката е минала голлинията.

При следващата атака удар с глава на Саша мина на сантиметри от гредата на домакините. Хубава атака на "орлите" завърши с неточен изстрел на Мисиджан. Инициативата бе изцяло за гостите, като играта се водеше само в половината на "сините". Натанел пробва удар отдалеч в 21-ата минута, който Митрев спаси.

Марселиньо пресече опасно центриране от фаул на Нашименто в 26-ата минута, като топката попадна в Ренан. Отлична контраатака на домакините в 35-ата минута завърши със спасяване на Ренан, който излезе и спря удар от въздуха на Костов. До края на първата част играта стана равностойна, а голови положения липсваха.

Второто полувреме започна по-силно за "сините", които атакуваха през първите пет минути, но след центриране от корнер Антонио Вутов игра с ръка в малкото наказателно поле на домакините. Топката стигна до играч на Лудогорец, който стреля, но Яблонски изби от голлинията. Николай Попов обаче посочи бялата точка с помощта на своя помощник. Зад топката застана Кешерю, който стреля силно, но Митрев спаси.

Стражът се намеси две минути по-късно при центриране отдясно, като чукна топката преди Кешерю да играе с глава и да я прати в аут.

Левски - Лудогорец 0:1@@@

Удар на Тиам мина далеч от целта, а Афонсо Фигейредо замени Паулиньо в 70-ата минута. Страховит изстрел на Марселиньо от 25 метра мина на сантиметри от горния десен ъгъл на Митрев. Далечен шут на Прохазка не порази целта в 75-ата минута.

Младият Станислав Иванов замени Костов, а опасно центриране на Натанаел мина през цялото наказателно поле.

Бразилецът имаше шанс да се разпише от фаул, но след негов изстрел топката излезе в корнер. Зад топката застана Кешерю, който стреля отлично, Митрев беше хванат неподготвен, като топката го прехвърли и влезе в далечния ъгъл на вратата.

Феноменалното изпълнение беше гол

№20 на тарана в шампионата

, който може да се окаже "златен" в борбата за титлата. Капитанът на "сините" пък направи фантастичен мач до 83-ата минута, като до този момент отказа звездите на "орлите" и беше лидер на своя тим, но тази грешка се оказа фатална за него и тима му.

Юношата на столичани напусна терена просълзен, тъй като е наясно с грешката, която допусна.

Резервата Жорди Гомес стреля далеч от фаул, а натискът на домакините не успя да доведе до равенство.

Така Левски се отдалечи на четири точки от третото място, където е съставът на Берое, който има актив от 54 точки.

След няколко футболистите на Делио Роси, които нямат нито една спечелена точка в плейофите, излизат срещу ЦСКА-София, за да търси да прекъсне черната си серия в шампионата.

Шампионите пък приемат Берое.

Левски - Лудогорец@@@Лудогорец продължи положителната си серия срещу Левски в първенството, като "сините" останаха шести пореден мач без успех срещу шампионите, в които отбелязаха само един гол. През този сезон тимът на Роси няма още отбелязан гол след 0:0 на "Герена", 0:2 в Разград и 0:1 на "Герена". Столичани имат едва един успех с 1:0 в последните си 12 мача срещу "орлите" в шампионата, като в тях записаха седем поражения и четири равенства.
Левски - Лудогорец@@@Шесткратният първенец на България остана единственият тим, който има положителен баланс срещу Левски на "Герена". Това беше пети успех срещу три на "сините" в 11-те мача между двата клуба в дома на 26-кратните шампиони.

От общо 21 мача Лудогорец има цели 13 победи срещу едва четири на Левски от 2011 година.

ЛЕВСКИ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Кешерю (83)