Заха вдъхнови Кристъл Палас (видео)

Вилфред Заха бе в основата на успеха на Кристъл Палас срещу Брайтън. След голова фиеста през първото полувреме, когато паднаха всички попадения, лондончани спечелиха с 3:2 и се отдалечиха на шест точки от зоната на изпадащите.

Тимът на Рой Ходжсън започна много активно, като не изглеждаше като отбор, който има една победа в последните си седем домакински срещи. Заха и Таунзенд по крилата създаваха проблеми на съперника, а Миливойевич игра отлично в средата на терена. Палас се възползва от грешки на съперника и при трите гола.

Заха откри резултата след пет минути игра, като добави топката малко пред голлинията, след ката Райън бе отразил удар на Миливойевич. Девет минути по-късно Томкинс удвои аванса на домакините след ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на съперника.

Глен Мъри върна Брайтън в играта в 18-ата минута, но Заха отбеляза втория си гол в мача след центриране на Миливойевич и тимът на Ходжсън си върна аванса от два гола. Десет минути по-късно Искиердо се разписа и върна надеждите на гостите.

След почивката Палас имаше известни проблеми, тъй като темпото през първата част не можеше да бъде поддържано и играчите се измориха. Домакините имаха нужда от отлични изяви на вратаря Хенеси и ключово блокиране от страна на Мамаду Сако в края, когато той спря Глен Мъри.