Суонзи измъкна ценна точка от Евертън

Суонзи спечели ценна точка в борбата за оцеляването. Тимът на Карлос Карвахал стигна до 1:1 в домакинството си срещу Евертън. Отборът от Уелс има пет точки преднина пред Саутхамптън, който заема 18-о място.

Въпреки че доминираше през първата част, Суонзи се оказа догонващ, след като Кайл Ноутън си отбеляза автогол малко преди почивката. Пред това играчите на гостите на два пъти чистиха топката от голлинията.

През второто полувреме домакините продължиха да играят по-силно и заслужено изравниха с попадение на Джордан Аю. Малко по-късно Шеймъс Коулман удари греда, но представянето на гостите предизвика част от феновете да поискат Сам Алърдайс да бъде уволнен.

СУОНЗИ - ЕВЕРТЪН 1:1
0:1 - Ноутън (43-авт)
1:1 - Джордан Аю (71)