Олимпик Марсилия напред след луд мач на "Велодром"

Отборът на Олимпик Марсилия се класира на полуфиналите на Лига Европа след уникална драма пред 60 000 зрители на "Велодром" срещу германския РБ Лайпциг. Първата среща беше спечелена от германците с 1:0, но те отстъпиха с 2:5 във Франция и отпаднаха.

Резултатът лъже, защото напрежението беше до последната секунда, която Олимпик Марсилия вкара за крайния резултат, възползвайки се от опразнената от стража на включилия се в атака страж на гостите.

Двубоят на “Велодром” започна с шок за домакините, след като гостите от Лайпциг откриха резултата още във втората минута. Наби Кейта намери Огюстен в наказателното поле, който я подаде към Брума и португалецът със силен удар я прати в мрежата на домакините. Отговорът на тима от Марсилия беше много бърз.

В шестата минута гръцкият футболист Костас Митроглу успя да насочи топката във вратата на РБ Лайпциг след ъглов удар, като преди да влезе в мрежата тя рикошира в Щифан Илзанкер. Обратът стана факт три минути по-късно, когато Буна Сар направи вратаря Гулачи безпомощен. В 17-ата минута Димитри Пайе хвърли в екстаз трибуните с трети гол, но попадението му беше отменено поради нарушение в атака на Митроглу. Все пак Олимпик стигна до трети гол в 37-ата минута чрез Флориан Товен, който се разписа с глава след статично положение.

В началото на втората част гостите по чудо не получиха четвърти гол във вратата си, но стражът Гулачи с две намеси опази мрежата си и запази шансовете на РБ Лайпциг.

В 53-ата минута марсилци пропуснаха нов златен шанс чрез Костас Митроглу, който се пребори за топката в наказатеното поле и излезе очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му беше слаб и неточен. В 55-ата минута защитата на тима от Марсилия се пропука след нахлуване на Набил Кейта, който премина през четирима и подаде с пета към Огюстен, който с удар с левия крак направи резултата 2:3 и приближи РБ Лайпциг към полуфиналите. Надеждите на гостите останаха живи само пет минути, тъй като в 60-ата минута капитанът на домакините Димитри Пайе нахлу в наказателното поле и с удар с десния крак прати топката в далечния ъгъл за 4:2.

Този път обаче футболистите на Олимпик не намалиха темпото, а продължиха яростно да атакуват в търсене на нов гол, с който да решат мача окончателно в своя полза.

В заключителните минути вратарят на Олимпик Марсилия Пеле направи невъзможно спасяване, след като отрази топката, която минаваше между краката му. Футболистите на РБ Лайпциг се хвърли със сетни сили в атака, като в нападение се включи дори и вратарят Гулачи, което изигра лоша шега. В последната си атака тимът от Марсилия успя да отбележи чрез Сакай в опразнената врата за 5:2 и сложи точка на спора.