Видич недоволен от представянето на Балкан при гостуването на Берое

Старши треньорът на Балкан (Ботевград) Небойша Видич изказа острото си недоволство от представянето на отбора при загубата с 66:91:66 (29:47) в срещата от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

"Мисля, че първото полувреме бяхме дошли на екскурзия. Нищо от това, за което говорихме, не се направи на терена. Готвихме се много за този мач, работили сме всичко по подготовката, но това, което може да ни ласкае, е, че те играха чудесно срещу нас. Много добре играха на смяна.

Никой не мисли вече за предишната загуба срещу Академик бултекс 99, но сякаш играчите смятаха, че след като сме говорили и само трябва да се появят на терена и всичко ще бъде наред. Казах им още вчера, че играем с отбор, който изглежда по съвсем различен начин и има чудесна енергия, много атлетизъм. Ние просто не успяхме да намерим отговор на смените, които направиха, без разчитане на нападанията и добрите пасове. На практика някои от играчите, на които много разчитаме, не успяха да направят нищо.

Не мисля, че първото място е далеч, но така или иначе не сме дошли да правим сметки. Аз това казах на играчите преди мача, че идваме тук да победим, защото сме БК "Балкан". Във всеки случай трябва да спечелим мачовете срещу Левски Лукойл и Рилски спортист вкъщи, за да може да спечелим първото място, но не правим никакви сметки за момента."

Наставникът на домакините Любомир Минчев пък очаквано беше доволен от успеха.

"И други мачове сме имали убедителни победи, но това е изразителна победа срещу един от сериозните отбори в нашето първенство. Доволен съм, че победихме. Не съм доволен, че противникът, когато сменяше защитите, ние допуснахме елементарни грешки. Не бях доволен и от започването на третата четвърт. Това, което ни помогна особено, е техният лош процент стрелба през първото полувреме. Все пак смятам, че е позитивно, че победихме с голяма разлика. За нас беше цел да засилим подкошието с височина и атлетизъм, защото това ни беше голям проблем. Смятам, че тази победа единствено ни дава увереност и самочувствие. В отбора има нормален тренировъчен процес, има добра химия, а това са неща, които са предпоставка. Надявам се след всички тези проблеми завършекът на сезона да ни бъде много добър. Аз лично като треньор никога не съм си правил сметки. Ще видим какво ще стане по нататък", каза Минчев.