Дея спорт в Суперлигата след невероятен обрат срещу Тетевен (галерия)

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) е новият член на Суперлигата през следващия сезон 2018/2019 години. Волейболистите от Бургас надиграха Тетевен Волей след драматична битка и невероятен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (19:25, 17:25, 25:22, 30:28, 15:12) в плейаута, който се игра този следобед в столичната зала "Христо Ботев".
Дея спорт - Тетевен Волей@@@
Така воденият от треньора Петър Дочев тим си извоюва правото да играе сред най-добрите от есента. Тетевен Волей, който завърши на предпоследното, 11-о място в крайното класиране на Суперлигата, пък отпада в по-долната дивизия и ще се подвизава във Висшата лига от следващия сезон.
Срещата бе истинска драма, като волейболистите на Дея направиха невероятното за да спечелят. Бургазлии изоставаха с 0:2 гейма, но обърнаха мача до 3:2 в своя полза. Отборът на Тетевен пък имаш шанс да затвори мача в четвъртия гейм, но в решителните минути "зелените" се огънаха и мачът отиде в тайбрек. В него напорът на Дея се увеличи, бургазлии започнаха с 6:1 и не дадоха повече шансове на противника, като изковаха крайната победа след 15:12 и 3:2.