Младите "студенти" изненадаха Спартак

Отборът на Академик (София) поднесе голямата изненада в XXIV кръг от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) със 101:73 (29:16; 24:22; 20:13; 28:22).

Иван Алипиев изигра отличен двубой за победителите и завърши с 27 точки, Александър Милов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 16 точки и 10 борби, а Йордан Минчев също приключи с двойни показатели – 15 точки и 11 борби.

Момчетата на Георги Давидов започнаха отлично двубоя и още в първата четвърт успяха да си осигурят аванс от 13 точки – 29:16, като през втория период играта стана равностойна, но въпреки това, домакините запазиха комфортната си преднина – 53:38.

Младите „студенти“ предрешиха изхода на двубоя в своя полза до голямата степен през третата част, когато отново използваха по-добре шансовете си и достигнаха до 22 точки преднина – 73:51.В заключителните десет минути столичани демонстрираха завидно самочувствие и не позволиха на съперника дори да помисли за връщане в мача, а това им подсигури и крайния успех – 101:73.

СТАТИСТИКА ОТ АКАДЕМИК (СОФИЯ) – СПАРТАК (ПЛЕВЕН)