Фантастичен Цецо Соколов с 34 точки и MVP! Лубе излъга Модена в полуфинал №3

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) се доближиха до класиране на нов финал в италианската Суперлига. Соколов и компания буквално излъгаха у дома водения от Радостин Стойчев гранд Азимут (Модена) с 3:2 (27:25, 33:35, 25:16, 22:25, 21:19) в мач №3 от полуфиналните плейофи, игран снощи пред над 4000 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

Така Лубе поведе отново в плейофната серия с 2-1 победи и е много близо до класиране за финала за втора поредна година. Играе се до 3 успеха от 5 мача. Четвъртата и може би решаваща среща между двата тима е в неделя (15 април) от 19,00 часа българско време.

В началото на първия гейм гостите от Модена започна по-добре и поведоха с 8:6 и 16:14, след което стигнаха и до геймбол при 24:21. Лубе, обаче, не се предадоха и успяха да изравнят при 24:24 след ас на американския национал Тейлър Сандър, контраатака-пайп на Османи Хуанторена и страхотна блокада на разпределителя Мика Кристенсън срещу френската звезда Ървин Нгапет. В крайна сметка домакините взеха гейма с 27:25 след атака и блок на Хуанторена. Втората част също бе изключително равностойна и така се стигна до 24:23 за Лубе. Настоящите шампиони на Италия, обаче, не се възползваха от възможността да поведат с 2:0, след което геймът стана драматичен и борбата продължи много след 25-а точка. Модена трябваше да спасява 6 геймбола, след което на свой ред имаше 3 да затвори гейма. Все пак, момчетата на Радо Стойчев измъкнаха частта с 35:33 след атака на Нгапет и аут на Сандър.

Третият гейм премина изцяло под диктовката на Лубе и в частност на Цецо Соколов, който само в тази част заби 10 точки (3 блока и 2 аса). Лубе спечели гейма с убедителното 25:16 и поведе с 2:1. Четвъртата част стартира по-добре за играчите на Модена, които дръпнаха с 10:6 благодарение на Ървин Нгапет. Постепенно Лубе намалиха изоставането си до 17:18 и дори стигнаха до равенство при 19:19. След това, обаче, Нгапет реши гейма и гостите поведоха отново 24:20. Модена успя да спечели гейма с 25:22 след атака на словенския национал Тине Урнаут и вкара мача в тайбрек.

Модена продължи да играе по-добре и в петия решителен гейм, като поведе с 8:5 след силни изяви на Джулио Саби. Гостите задържаха преднината си до 12:8 и мачът изглеждаше решен, но за пореден път домакините не се дадоха. Последва равенство при 13:13 след ас на Османи Хуанторена и няколко грешки на американския център на Модена Максуъл Холт. Модена пропиля 5 мачбола преди Лубе да стигне до такъв при 18:17.

В крайна сметка шампионите спечелиха тайбрека с 21:19 след нов ас на Хуанторена последван от блок-аут на Цецо Соколов, а с това и мача с 3:2 гейма.

Цецо Соколов изигра невероятен мач за Лубе, заби фантастичните 34 точки (5 блока!, 3 аса и 58% ефективност в атака) за победата и напълно заслужено бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача

. Тейлър Сандър (1 ас, 59% ефективност в атака и 53% перфектно посрещане) и Османи Хуанторена (2 блока, 1 ас, 55% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане) добавиха 20 и 19 точки за успеха.

8I4A5013

За тима на Модена Тине Урнаут (1 блок, 2 аса, 61% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) и Ървин Нгапет (4 аса, 40% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане) реализираха 23 и 21 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - АЗИМУТ (МОДЕНА) 3:2 (27:25, 33:35, 25:16, 22:25, 21:19)