Борусия (Д) показа мощ преди голямата битка за среброто (видео)

Борусия (Дортмунд) зарадва привържениците си с изразителна домакинска победа с 3:0 над Щутгарт в среща от 29-ия кръг на Бундеслигата. След като в събота Шалке 04 загуби своя мач, битката за второто място става още по-интересна, защото сега вече разликата между двата клуба от Рур е само точка в полза на “миньорите”, а след седмица предстои дерби между тях.

Щутгарт беше в силна серия от осем мача без загуба, но днес се оказа безсилен пред ентусиазираната игра на “жълто-черните”. Борусия се забавляваше на терена и заслужено стигна до три попадения. Първото от тях дойде случайно, след като в 38-ата минута Кристиан Пулишич опита да центрира, но топката влетя директно в мрежата на Рон-Роберт Цийлер.

В 48-ата головата машина Миши Батшуай добави нов гол на сметката си, след като завърши точно след двойно подаване с Нури Шахин. След още 11 минути Максимилиан Филип насочи топката за 3:0 и всичко беше ясно.

Щутгарт стигна само до една греда на Марио Гомес в 85-ата минута.

В края остана време за дебюта на новия халф на Борусия Серджио Гомес, който през зимата беше привлечен от Барселона.

“Швабите” са девети в класирането и ще се надяват да завършат поне на седма позиция, когато при определени обстоятелства би им дала виза за Европа.