Във Валенсия на практика се изясниха изпадащите от Примера (видео)

Отборът на Леванте надви с 2:1 Лас Палмас в обедна битка за оцеляване от 31-ия кръг на испанското първенство. След тази победа зейна дупка от цели осем точки между 17-ия и зоната на изпадащите. Коке откри резултата за "гранотас" в 36-ата минута, Давид Гарсия изравни в 50-ата, а Кампаня донесе успеха в 92-ата. Валенсианци остават на десет точки от спасителния бряг.

В шестата минута Имох Есекиел изскочи сам срещу Ойер, но вратарят на "синьо-червените" успя да избие. В 26-ата Дани Кастеяно се намеси решаващо, спирайки топката, която Роджър Марти очакваше съвсем сам на голова позиция. Домакините стигнаха до попадение в 36-ата минута. Хосе Моралес направи страхотен рейд по левия фланг, Алехандро Галвес изчисти, но точно към Хорхе Андухар - Коке, който изведе валенсианци напред.

В 49-ата Моралес изигра прекрасно ситуацията до удара - от брилянтна позиция шутира прекалено високо. Вместо резултатът да набъбне до 2:0, той стана 1:1 само секунди по-късно. При ответната акция гостите от Гран Канария изравниха, след като Давид Гарсия се възползва от добро движение на Джонатан Кайери при корнер. В 64-ата Кайери имаше шанс да донесе пълен обрат, ала насочи над гредата. В 73-ата Есекиел прати кълбото много близо до гредата, но встрани от целта. В 86-ата Коке получи втори жълт картон. В 92-ата Кампаня донесе победа за Леванте с класен удар при подаване на Моралес.

Така Малага, Лас Палмас и Депортиво Ла Коруня остават с много малки шансове за спасение в оставащите седем кръга.