Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

България тръгна със загуба на Европейското за юноши

Националният волейболен отбор на България за юноши до 18 години започна със загуба участието си на Европейското първенство в Чехия и Словакия. Момчетата на селекционера Пламен Христов паднаха от връстниците си от Германия с 0:3 (17:25, 28:30, 18:25) в първия си мач от Група I на турнира, игран тази вечер пред около 200 зрители в спортната зала на чешкия град Злин.

Утре (8 април) младите български "лъвчета" ще излязат за втората си среща на шампионата на Стария континент срещу домакините от Чехия, които по-рано днес биха Гърция с 3:0 гейма. Срещата е от 18,30 часа българско време.

Интрига имаше единствено във втория гейм, когато българските момчета се бореха до край, но в крайна сметка отстъпиха драматично с 28:30.

Най-резултатен за българския тим бе Самуил Вълчинов с 13 точки (1 блок, 48% ефективност в атака, 29% позитивно и 14% перфектно посрещане). За Бундестима Симон Пфрецшнер (3 аса, 47% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и Ерик Рьоорс (64% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) реализираха 19 и 18 точки за победата.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3 (17:25, 28:30, 18:25)
БЪЛГАРИЯ: Любослав Телкийски 4, Денис Карягин 8, Самуил Вълчинов 13, Петър Петров 6, Николай Захариев 3, Теодор Йорданов 7 - Симеон Добрев-либеро (Алберт Албаадж 2, Андрей Христов, Божидар Георгиев)
Старши-треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
ГЕРМАНИЯ: Тобиас Хош 2, Филип Йоон 16, Симон Пфрецшнер 19, Ерик Рьоорс 18, Ян Бребурда 2, Максимилиян Керстинг 4 - Мориц Екардт-либеро (Ян Колаковски)
Старши-треньор: МАТУС КАЛНИ.