Хари Кейн се завърна и дори за малко бе голмайстор (видео)

Тотнъм постигна очаквана, но много трудна победа с 2:1 над Стоук Сити на "Bet365 Стейдиъм", благодарение на което "шпорите" не само затвърдиха мястото си в топ 4, но и се изравниха по точки с Ливърпул, който е на трета позиция. Кристиан Ериксен (57') откри резултата, а Маме Бирам Диуф (57') изравни след грешка на Юго Лорис. В 63-ата минута лондончани стигнаха до победата. Ериксен центрира от фаул, а Хари Кейн опита да засече с глава. В началото попадението бе записано на негово име, но в края на мача за голмайстор бе обявен отново датчанинът, тъй като повторенията показаха, че английският национал не успя да докосне топката.

Пол Ламбърт заложи на същия състав, който преди седмица загуби с 0:3 от Арсенал. Питър Крауч бе оставен на скамейката за началото, а Саидо Бераино изобщо не бе в групата на "грънчарите".

Хари Кейн се възстанови по-бързо от очакваното от своята контузия в глезена и стартира за Тотнъм. Това бе първи мач за него от 11 март. Дани Роуз, Серж Орие и Виктор Уаняма също започнаха като титуляри. За мениджъра на Тотнъм Маурисио Почетино това беше мач №200 в Премиър лийг.

Домакините първи имаха шанс да открият резултата. Това се случи в 12-ата минута, когато Питерс проби отляво и върна към Диуф, който от границата на вратарското поле стреля над вратата. В 23-ата минута Деле Али изведе Сон сам срещу Джак Бътланд, но стражът на Стоук се справи брилянтно и спаси. Това бе най-чистото положение за "шпорите" до почивката.

В 52-рата минута Деле Али получи извеждащо подаване отдясно, задържа топката, след което пусна към Ериксен, който стреля в далечния ъгъл - 0:1. Пет минути след това Шакири изведе Диуф зад отбраната, Лорис излезе извън наказателното поле и се опита да изчисти с крак, но топката рикошира в тялото на сенегалеца, който след това спокойно я прати в опразнената врата. Тотнъм обаче бързо си върна преднината. В 63-тата минута Ериксен центрира от фаул, Бътланд излезе колебливо, а Хари Кейн опита да засече с глава. В началото попадението бе записано на неговото име, но след това информацията бе коригирана, тъй като повторенията показаха, че по-скоро нападателят не успя да докосне топката. Така голът бе записан на сметката на Ериксен.

В 80-ата минута домакините нямаха късмет, тъй като страхотен удар на Шакири от фаул срещна напречната греда. Стоук продължи да търси изравнителен гол, но при една опасна атака Диуф сбърка финалния пас, а малко по-късно удар с глава на Шоукрос мина на сантиметри встрани.

С този успех Тотнъм се изравни по точки - 63, с Ливърпул, като "шпорите" имат мач по-малко от мърсисайдци, които в момента запазват третото място във временното класиране заради по-добрата си голова разлика. Стоук остава предпоследен с актив от 27 точки.