Президентът Редовски герой за Балкан

Балкан спечели домакинския си мач срещу Беласица Петрич с 1:0. Победният гол бе отбелязан от играещия президент и треньор на домакините Иван Редовски. Това стана в 62-та минута, когато капитанът Здравко Атанасов направи отличен рейд с топката през няколко играчи на гостите, центрира точно и Редовски забоде топката в мрежата.

Още от началото на мача Беласица предимно се бранеше и разчиташе на контраатаки, а балканци направиха няколко пропуска . След началото на второто полувреме до отбелязания гол гостите почти не минаваха центъра. След попадението се изнесоха по-напред, но единственото, което можаха да направят, бе удар в напречната греда в 73 минута.

Това бе четвърта поредна победа на Балкан през пролетния полусезон. Отборът има и две равенства и само една загуба - в първия кръг при гостуването на Хебър. След днешния успех зелените вече са на 9-то място. Те имат 32 точки с баланс 8 победи, 8 равни и 8 загуби. С 32 точки е и десетият Свобода Пещера.