"Вълците" си показаха зъбите във важен момент

Волфсбург изкова повече от ценна победа с 2:0 като гост на Фрайбург в директен сблъсък между два от застрашените от изпадане отбори в Бундеслигата. Този успех, който е първи за новия треньор Бруно Лабадия, идва след девет безуспешни опита. Така “вълците” вече имат две точки преднина пред Майнц 05, който засега заема 16-ото място, пращащо на бараж. Фрайбург е с пункт повече от Волфсбург, като се очертава тези три тима се борят до последно, защото Кьолн и Хамбургер ШФ изглеждат обречени да изпаднат директно.

Голям мач за Волфсбург в този критичен момент направи Даниел Дидави, забивайки и двата гола. Той вкара за 1:0 още във втората минута, а в 83-ата удвои, след като завърши отлична акция на Дивок Ориги.

През по-голямата част от времето домакините не успяха да сторят нищо смислено и затова вече няма победа в шест поредни срещи.

Още в следващия кръг Фрайбург се изправя срещу Майнц 05 в нов важен дуел.