Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Краснодар излъга и изпревари Зенит

Отборът на Краснодар победи с 2:1 като гост Зенит в мач от 25-ия кръг на руската Премиер Лига. Олег Шатов, който е собственост на Зенит, но играе в Краснодар под наем, даде аванс на “биковете” в резултата с хубав удар от въздуха в 22-ата минута. В 33-ата минута Александър Ерохин изравни, след като нахлу в наказателното поле и стреля, а топката се отклони от тялото на футболист на Краснодар и се озова във вратата. Гостите все пак излъгаха питерци с гол на Виктор Клаесон в 88-ата минута.

Така Краснодар спечели първия си мач след раздялата с наставника Игор Шалимов и заема четвърто място в класирането с 44 точки, изпреварвайки питерци, които вече са пети с 42. Зенит е с мач по-малко от Краснодар.