Балкан премина и през Спартак

Отборът на Балкан (Ботевград) продължава с отличното си представяне в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като днес се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) със 102:80 (26:21; 31:15; 14:18; 31:26) в среща от XXIII кръг.

Джордан Калахан вкара 25 точки за успеха на „зелените“, Радослав Кочев добави 13 точки, а ДеВон Уошингтън и Венцислав Петков завършиха с по 12 точки.

Уладжимир Крушевич и Констант Коев отбелязаха по 18 точки за домакините, а Николай Маринов и Ивко Ивков вкараха съответно по 16 и 15 точки.

Гостите от Ботевград си подсигуриха победата до голяма степен през втората четвърт, когато диктуваха събитията на терена и успяха да си подсигурят комфортен аванс на почивката – 57:36.

През второто полувреме момчетата на Небойша Видич намалиха темпото, но това не повлия по никакъв начин на развоя на мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 22 точки в полза на Балкан (Ботевград) – 102:80.