Лацио победи РБ Залцбург в спиращ дъха трилър (видео + галерия)

Отборът на Лацио победи с 4:2 РБ Залцбург в спиращ дъха трилър от 1/4-финалите на Лига Европа на “Олимпико”.

На два пъти домакините повеждаха, а гостите се връщаха в мача, за да се стигне до заключителните 20-минути, когато с два гола в рамките на 2 минути “орлите” взеха комфортен аванс преди реванша след седмица в Залцбург.

Лацио - РБ Залцбург@@@

Римляните откриха още в осмата минута чрез Сенад Лулич, който засече подаване на Душан Баста. Гостите се върнаха в мача в 29-ата минута, когато Валон Бериша изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Баста срещу Мунас Дабур. В края на полувремето Милинкович-Савич пропусна да изведе Лацио напред.

Второто полувреме отново започна с ранен гол за домакините, като този път се разписа Марко Пароло, който технично подаване засече подаване в близост до вратата. Отговорът на РБ Залцбург се позабави, но все пак в 71-ата минута влезлият като резерва Такуми Минамино отново върна равенството.

Само в рамките на две минути между 74-ата и 76-ата обаче домакините си осигуриха добър аванс. Фелипе Андерсон направи 3:2, а голмайсторът на “орлите” Чиро Имобиле оформи крайното 4:2. До края домакините търсеха още по-изразителен успех, но вратарят на тима от Залцбург Александър Валке направи добри спасявания.

Лацио - РБ (Залцбург) 4:2