Марица изпусна трите точки срещу Несебър

Отборите на Марица (Пловдив) и Несебър завършиха при резултат 0:0 в мач от 23-ия кръг на Втора професионална лига. Домакините могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки, тъй като съставът на Стоян Димитров бе по-добрият на терена.

Самата среща започна силно за домакините и още в самото начало Свилен Щерев се измъкна зад защитата на Несебър. Нападателят отправи добър удар по посока вратата на Мартин Димитров, но стражът изби с крак.

Гостите отговориха чрез Валентин Йосков, който обаче стреля право в Кирил Акалски. В 23-ата минута в единоборство с противников състезател звездата на Несебър Трайо Грозев получи неприятен удар в главата, след което се наложи медицинските лица да влязат на терена.

Минута по-късно Джунейт Яшар опита изстрел от дъгата на наказателното поле, който премина покрай страничния стълб. В 30-ата минута Свилен Щерев изведе добре в коридор Димитър Юруков. Нападателят шутира силно, но в ръцете на вратаря на Несебър.

Пет минути преди края на първото полувреме от Марица имаха претенции за дузпа, след като топката се отби в ръка на бранител на Несебър след изстрел на Щерев от фаул.

Футболистите на Несебър достигнаха до ъглов удар, от който не успяха да се възползват. В 60-ата минута Джунейт Яшар поведе своите в контраатака и стреля силно към вратата на Димитров, като ударът му премина на сантиметри от целта.

Пет минути по-късно гостите от Несебър излязоха трима на трима срещу бранителите на Марица, но от последвалия изстрел на Мартин Йосков не се стигна до откриване на резултата.

В следващите минути отново “пиратите” бяха по-дейни на терена. На няколко пъти Свилен Щерев имаше възможност да обстрелва вратата на Несебър. В 79-ата минута гостите опитаха да затруднят домакините след ново изпълнение на ъглов удар, от което не се стигна до гол.

Пловдивчани поведоха в резултата в 83-ата минута с гол на Рангел Игнатов, който бе отменен заради засада. Младият футболист получи жълт картон за последвалата му реакция към страничния съдия.

Три минути преди края Джуниет Али от състава на гостите осъществи рейд и елиминира двама футболисти в "жълто", след което стреля право в Кирил Акалски. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

МАРИЦА - НЕСЕБЪР 0:0

Стартови състави:

Марица: 12. Кирил Акалски, 3. Атанас Ташолов, 17. Костадин Дяков, 4. Мирослав Пушкаров, 6. Йордан Христов, 13. Николай Колев, 7. Джунейт Яшар, 19. Петър Чалъков, 10. Димитър Юруков, 11. Свилен Щерев, 8. Венцислав Гюзелев
Ст. треньор: Стоян Димитров

Несебър: 1. Мартин Димитров, 23. Диян Молдованов, 2. Джуниет Али, 27. Николай Костов, 21. Емануил Манев, 22. Димитър Попов, 3. Георги Купенов, 6. Радослав Апостолов, 7. Валентин Йосков, 20. Жан Пехливанов, 9. Трайо Грозев
Ст. треньор: Николай Жечев

Стадион: “Марица”
Главен съдия: Мустафа Шефкет