АЕК на върха след класика в дербито с Панатинайкос

Отборът на АЕК (Атина) спечели по категоричен начин с 3:0 дербито с Панатинайкос от 26-ия кръг на гръцката Супер лига. По този начин жълто-черните излязоха на върха във временното класиране, изпреварвайки ПАОК с две точки.

Домакините поведоха в 30-ата минута, когато Серхио Араухо получи дълъг пас на границата на пеналта, овладя на гърди и с мощен удар пред погледа на двама защитници простреля вратата.

Пет минути по-късно гостите останаха в намален състав, след като Емилиано Инсуа бе изгонен с втори жълт и червен картон. Това до голяма степен предреши изхода на мача и през второто полувреме АЕК довърши съперника с нови два гола.

Първо в 52-ата минута Никлас Хулт стигна до аутлинията и върна назад, като топката премина през няколко играчи, за да стигне до Родриго Гало, който я прати в мрежата.

След това в 68-ата минута след центриране от корнер, Араухо с глава стреля в гредата, но топката се върна при него и той отблизо оформи крайното 3:0.

След този успех АЕК събра актив от 57 точки и заема 1-ото място във временното класиране. Лошият сезон за Панатинайкос пък продължава с пълна сила, като тимът се намира едва на 9-ата позиция с 32 спечелени точки.