Делио Роси: Аз съм главният виновник и поемам отговорността

Наставникът на Левски Делио Роси даде своето обяснение за домакинското поражение с 1:2 от Берое. Според него то се дължи на липсата на внимание и концентрация. Също така италианецът коментира доброто включване на младия Станислав Иванов, но е категоричен, че не той трябва да измъква сините в трудни моменти.

“22 мача, в които не сме губили вкъщи. Загубихме, защото не бяхме внимателни. Изпуснахме трета дузпа поред. Когато не реализираш и не си внимателен, става нанагорно.

Когато се получава гол, със сигурност има грешки. Не бяхме излезли добре, не бяхме подредени при първото попадение.

Левски - Берое@@@

А когато получаваш голове от статични положения, значи не си внимателен.

Има такива моменти. Хората, които изпълняват дузпите, са дузпаджии. Има моменти, в които се изпускат, но ще дойде момент, в който ще започнем да вкарваме”, каза Делио Роси, след което похвали представянето на младия Станислав Иванов.

“Аз исках Станислав да подпише договор с Левски. Станислав се включи добре, но определено не той е играчът, който да изкара заека от шапката. Други трябва да го правят, а той да израства покрай тях”, допълни италианецът.

След това Роси обяви, че когато отборът губи, той е главният виновник. “След като отборът не бие, аз съм главният виновник и поемам отговорността. Всеки мач трябва да спасяваме първенството. Не можем да чакаме мачовете за Купата. Не е правилно да мислим, че днес сме загубили, защото чакаме мача за Купата.

Като цяло имахме футболисти, които не тренираха пълноценно. Но всичко в този мач опира до внимание и концентрация. Не можеш да получаваш гол във втората минута, а после в четвъртата на второто полувреме от статично положение. Съжалявам за загубата най-вече заради феновете. Те не заслужават това", поясни Роси.

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg