Балкан излъга Академик Бултекс 99

Отборът на Балкан (Ботевград) записа нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи изключително трудно при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 86:76 (22:19; 25:21; 16:19; 23:17) в двубой от XXII кръг.

Венцислав Петков беше най-резултате за победителите – 19 точки, а Игор Кесар и Девон Уошингтън приключиха съответно с по 13 и 12 точки.

Димитър Димитров вкара 22 точки за пловдивчани, а Мартин Дурчев завърши с 16 точки.

Първото полувреме бе изключително равностойно, като двата отбора многократно си разменяха лидерската позиция и предоставиха на феновете в зала „Арена Ботевград“ изключително динамичен и интригуващ баскетбол.

Едва в края на втората четвърт домакините от Балкан успяха да достигнат до двуцифрен аванс – 47:37, но в ответната атака Мартин Дурчев отбеляза тройка и оформи резултата на почивката – 47:40 в полза на домакините от Ботевград.

През по-голямата част от третия период възпитаниците на Небойша Видич поддържаха преднината си, но така и не успяваха да наложат волята си и да си осигурят по-комфортна разлика, а в самия край на периода друг снайперист от състава на Академик Бултекс 99 - Васил Михайлов също вкара тройка и върна тима си на само четири точки от съперника – 59:63.

В началото на заключителните десет минути Дурчев вкара кош и фал, след което домакините се изнервиха, Иванов си изпроси техническо нарушение и отново Дурчев бе точен от линията за наказателни удари -63:63.

Последваха нови неприятни сцени и спорове, което доведе до още едно техническо нарушение срещу домакините, но това само амбицира ботевградчани, които отново успяха да се откъснат напред с десет точки – 80:70 след две поредни тройки на Петков.

В оставащите 3:37 минути пловдивските „студенти“ опитаха всичко, за да стопят изоставането си и да измъкнат победата, но усилията им не сработиха и победата остана в Ботевград – 86:76 в полза на Балкан.