Монако не оказа съпротива, ПСЖ с пореден трофей (видео)

Пари Сен Жермен така и не успява да реализира огромните си амбиции в Шампионската лига, но във Франция е безмилостен към съперниците си. Отборът на Унай Емери разгроми с 3:0 Монако във финала за Купата на Лигата и спечели трофея за пети пореден път.

Мачът се игра в Бордо, а парижани нито за миг не оставиха съмнение в по-високата си класа. Дори и без контузената суперзвезда Неймар, те нямаха никакви проблеми и още до средата на първото полувреме водеха с 2:0 след голове на Единсон Кавани и Анхел ди Мария, а в края на двубоя Кавани сложи точка на спора.

Уругваецът вече е третият най-резултатен футболист в цялата история на турнира с 13 попадения, а ПСЖ е рекордьор по трофеи - 8.

Кавани се разписа два пъти и в миналогодишния финал срещу същия съперник, спечелен с 4:1, а днес се нуждаеше само от 8 минути, за да изведе отбора си напред. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Камил Глик срещу Килиан Мбапе. Първоначало реферът Клемен Тюрпен посочи бялата точка, после отмени решението си, но след консултация със системата VAR все пак назначи дузпа и Кавани не даде шанс на Даниел Субашич.

При 0:1 Монако имаше най-силния си период в мача, но в 21-ата минута перфектен пас на Мбапе намери Ди Мария, който с диагонален удар удвои аванса на ПСЖ. До почивката Маркош Лопеш можеше ад върне интригата, но от чиста позиция не уцели вратата. Малко след това Радамел Фалкао преодоля Кевин Трап, но голът му беше отменен заради засада. И в тази ситуация имаше намеса на VAR.

Направилият много силен мач Мбапе не можа да вкара гол на бившия си тим, но допринесе за победата с две асистенции. След негов пробив в 85-ата минута Кавани овладя топката в наказателното поле и разстреля Субашич - 3:0.

Монако загуби финала за втора поредна година, а в исторически план е печелил Купата на Лигата само веднъж.